Výfuk wallpaper

Letní tábor Výfuku 2019, Dobrá Voda

Tábor Výfuku 2019 se uskutečnil od 4. 8. do 17. 8. 2019 na základně Dobrá Voda nedaleko Třebíče. Tentokrát jsme se jako alchymisté přenesli na dvůr Rudolfa II., kde jsme vyráběli elixír mládí, rozbíjeli atom, stvořili umělou ženu Sirael a nakonec i oživili a ovládli Golema.

Galerie táboru

Účastníci

Dominik Blaha, Martin Kysela, Patrik Rosenberg, Pavel Provazník, Kateřina Stefanová, Richard Materna, Anežka Čechová, Daniel Rýpar, Lukáš Linhart, Jan Souchop, Tadeáš Ďurčanský, Tomáš Patsch, Václav Verner, Adam J. Jerhot, Helena Rýparová

Organizátoři

Alžběta Andrýsková, Lubor Čech, Martina Daňková, Simona Fišerová, Petra Fridrichová, Robert Gemrot, Miroslav Jarý, Patrik Kašpárek, Karolína Letochová, Viktor Materna, Kateřina Rosická, Daniel Slezák, Pavla Trembulaková, Eva Vochozková, Kateřina Volková

Materiály

Legenda

Na již osmém letním táboře jsme se opět přenesli do minulosti, tentokrát do 16. století. Naše cesta započala na dvoře Rudolfa II, kam jsme jako žádaní alchymisté docestovali ze všech koutů České republiky. V průběhu prvních dní jsme museli dokázat, že jsme na náročnou práci připraveni. Naše schopnosti otestovalo školení o bezpečnosti, vaření elixíru mládí i nezbytné zařizování naší laboratoře. Museli jsme být neustále prověřováni a ukazovat, že právě naše skupina alchymistů je ta nejlepší, a to i po příjezdu magistra Kellyho.

Při nočním hledání kořene mandragory narážíme na Golema, kterého se nám ale poté nedaří oživit. Protože císař Rudolf zuří, Kelly místo Golema tvoří ženu Sirael. Nám se podaří omylem vytvořit slivovici i získat šém, i když zprvu nevíme, co to vlastně je.

Mezitím také úspěšně skládáme zkoušky na univerzitu, v průběhu celé naší cesty nás čekají přednášky, kolokvia i cvičení. Snažíme se například rozbít atom, musíme se tak jít podívat na profesionály, od kterých se to učíme. Naše studium vrcholí zkouškovým obdobím a experimenty – konečně děláme něčeho užitečného pro císaře.

Daří se nám odhalit spiknutí proti císaři, který následně odjíždí do Brandejsa. Pekař Matěj je uvězněn v mučírně a my mu pomáháme uniknout, neúspěšně. Namísto toho se tak snažíme vymyslet plán na sesazení Rudolfa. Ani ten ale nevyjde, protože se navzájem zradíme. Rádcové navíc bojují o Golema.

Toho se snažíme zkrotit rozumem, protože silou se nám to nepovedlo. Využíváme získaný šém a Golema oživujeme, následně ale musíme přijít na to, jak ho vlastně ovládat. Když se nám to povede, vyrážíme na pomoc pekaři Matějovi. Díky naší alchymistické práci jsme tak nakonec osvobodili pekaře a konečně můžeme začít znovu péct chleba.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací