Výfuk wallpaper

Podzimní setkání řešitelů 2022, Praha

Podzimní setkání Výfuku se uskutečnilo v Praze ve dnech 9. až 11. prosince 2022. Ubytování bylo, jako tradičně, na Gymnáziu Nad Alejí.

Galerie setkání

Účastníci

Ester Šlapotová, Julie Krčmařová, Michal Stroff, Mikuláš Vlčan, Sofie Prchalová, Vojtěch Zielina, Tereza Nejezchlebová, Petr Barták, Eliška Knopfová, Klaudie Zemene, Michaela Urbanová, Vojtěch Kubrycht, David Manhalter, Martin Vagner, Hana Bayerová, Tereza Strašilová, Štěpán Železný, Bartoloměj Stoklásek, Tereza Vargová, Karolína Kačalková, Michaela Chovancová, Natálie Lászlóová, Klára Valentová, Jana Feldbabelová, Aneta Mičulková, Marína Kiliánová, Martin Motyčka, Sari Attar, Alena Mouchová

Organizátoři

Anežka Čechová, Soňa Husáková, David Chudožilov, Miroslav Jarý, Vladimíra Jiříčková, Patrik Kašpárek, Adam Krška, Richard Materna, Viktor Materna, Aleš Opl

Materiály:

O setkání

Letošní podzimní setkání se stalo doposud největším v historii Výfuku, a účastníci se tak mohli těšit na doposud nevídanou akci!

Páteční večer nemohl začít jinak než seznamovacími hrami; i když zapamatování všech jmen mohlo dát i organizátorům zabrat, mohli si je hned procvičit při následující hře na schovku. Po ní však již nadešel čas spánku a odpočinku před sobotním programem.

Po vydatné sobotní snídani jsme společně vyrazili do areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Tróji, kde na nás čekal náš garant, doc. RNDr. Zdeněk Drozd, Ph.D., se svou šokující, a místy i žhavou přednáškou, která všechny účastníky nejen pobavila, ale i poučila o divech fyziky. Po rychlé svačině však čekal organizátory nelehký úkol – v dalším bloku programu se se svými připravenými přednáškami alespoň vyrovnat stínu doc. Drozda a jeho přednášky. Na výběr byly úlohy z hydrostatiky, řešení el. obvodů, tvoření grafů pomocí Python knihovny matplotlib a teorie ohledně logiky a výrazů. Nakonec si každý účastník vybral to své.

Jakmile jsme se v areálu Tróji nasytili obědem v podobě pizzy, s plnými žaludky jsme již utíkali na autobus – začala totiž již tradiční MHD hra. Cílem bylo navštívit co nejvíce poutavých míst po Praze, a to za pomocí co nejvíce linek Pražské hromadné dopravy. Jízda Petřínskou lanovkou, či linkou označenou prvočíslem se považovala za bonusovou, a byla ohodnocena bonusovými body. Cestování je však náročné, a proto jsme celou hru zakončili klidným programem v Planetáriu Praha. Zde nás čekal hodinový bohatý program, ve kterém jsme pohlédli nejen na naši noční oblohu, ale i do vzdálených koutů naší i cizích galaxií. Večer jsme pak zakončili opět na objektu, kde nás čekaly připravené deskovky, a které nás zabavily až do pozdních hodin.

Nedělní program začal dalším blokem organizátorských přednášek – tentokrát o hydrodynamice, Keplerových zákonech, nebo třeba o psaní algoritmů při programování na počítači. Abychom se ale rozveselili před blížícím se koncem setkání, zahráli jsme si na kartografy-detektivy – z jízdních řádů, rozmístěných po objektu, jsme museli zjistit polohu jednotlivých měst, a zakreslit je do mapy. V průběhu hry se však některé řády záhadně přesunuly na záda organizátorů běhajících po chodbách, což celé pátrání výrazně ztížilo; naštěstí si však i s tímto problémem účastníci hravě poradili, a tak jsme mohli setkání zdárně ukončit.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací