Výfuk wallpaper

Podzimní setkání řešitelů 2021, Praha

Podzimní setkání Výfuku proběhlo tradičně v Praze ve dnech 5. až 7. listopadu 2021. Ubytování bylo na Gymnáziu Nad Alejí.

Galerie setkání

Účastníci

Václav Verner, Klára Souza de Joode, Karel Kubeš, Ester Šlapotová, Pavla Šimová, Melánie Boušková, Kamilo Tomáš, Michal Dobrovolný, Julie Krčmařová, Mikuláš Vlčan, Michal Branda, Sofie Prchalová, Tereza Nejezchlebová, Lenka Hromádková, Eva Kundratová, Apolena Bártová

Organizátoři

Lubor Čech, Anežka Čechová, Patrik Kašpárek, Lukáš Linhart, Viktor Materna, Aleš Opl, Kateřina Rosická, Marco Souza de Joode, Eva Vochozková

Materiály:

O setkání

Po loňských online akcích se konečně podzimní setkání vrátilo naživo! Místo sezení před monitory jsme opět zavítali do Prahy na Gymnázium Nad Alejí.

Setkání začalo v pátek večer seznamovacími hrami, díky kterým jsme se vzájemně lépe poznali. Než jsme šli spát, užili jsme si ještě schovku, další hry a povídání.

V sobotu jsme hned ráno po snídani nelenili a vyrazili obdivovat krásy Prahy a její integrované dopravy. Během MHD hry jsme zakusili rozmanité dopravní prostředky a dojeli i do dosud nepoznaných pražských zákoutí. Síly po náročném dopoledni jsme doplnili obědem v restauraci a s novým elánem zamířili na Matfyz do Tróje. Tam jsme si v interaktivní fyzikální laboratoři sami vyzkoušeli řadu experimentů s neobvyklými přístroji a také vyslechli zajímavou přednášku o blescích nejen na planetě Zemi. U vesmíru jsme ještě zůstali a navštívili jsme Štefánikovu hvězdárnu na Petříně, kde jsme mimo jiné třeba pozorovali Jupiter a Saturn. Zpátky na gymnáziu nás čekaly přednášky. Na výběr byla témata kalendáře, elektromagnetismus a energie rotace. Po přednáškách přišel čas na další hru, tentokrát jsme se stali pracovitými družstevními zemědělci, kteří usilují o co nejlepší úrodu (ale pouze na svém poli). Náplní zbylého večera byla přednáška o gravitaci, poslech houslového koncertu nebo hraní deskových her.

Poslední společné dopoledne přineslo i poslední blok přednášek o ochranné parabole, černých dírách a komplexních číslech. Zahráli jsme si detektivní hru a pak už bylo na čase rozloučit se. Domů jsme se vrátili bohatší o spoustu zážitků a nové výfučí mikiny.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací