Výfuk wallpaper

Podzimní setkání řešitelů 2012, Praha

Premiérové setkání řešitelů se uskutečnilo ve dnech 7. – 9. 12. 2012 v Praze.

Galerie setkání

Účastníci

Jaroslav Janoš, Matěj Mezera, Silvie Zbořilová, Martin Štyks, Zuzana Viceníková, Gabriela Šmejkalová, Václav Šídlo, Jáchym Bártík, Matěj Coufal, Jan Holásek, Vít Beran, Viktorie Grussmannová, Klára Svobodová, Adam Šišpera, Jan Preiss

Organizátoři

Lukáš Fusek, Marek Nečada, Alžběta Nečadová, Petr Pecha, Patrik Švančara, Tereza Uhlířová, Tomáš Zadražil

O setkání

Premiérové setkání řešitelů se uskutečnilo ve dnech 7. – 9. 12. 2012 v Praze. O víkendu jsme toho stihli celkem dost: nejdříve jsme se mezi sebou seznámili. Pak jsme strávili příjemný večer (a dlouhou noc) s deskovkami.

Ráno následovaly dva bloky přednášek. Petr odpřednášel zapojování polovodičové diody, Lukáš nám vysvětlil řešení soustav rovnic.

Ve druhém bloku Paťo představil různé zajímavosti o lidském mozku a Tomáš Zadražil přednášel o analytické geometrii.

Odpoledne nás čekala velká venkovní hra nazvaná „muzeum“. Úkolem bylo běhat po stanovištích, na nichž jsme získávali papírky se jmény známých osobností. Jména jsme pak museli spojovat s papírky, na kterých byly popisky, čím se tito lidé proslavili. Po hře jsme se přesunuli na Petřín do Štefánikovy hvězdárny a tam zhlédli film o planetárních obrech Jupiterova typu. Pak jsme měli příležitost tyto planety i naživo pozorovat místními dalekohledy.

V neděli dopoledne jsme navštívili Národní technické muzeum v Praze, kde byly mj. vystaveny obří modely továren nebo funkční tiskařská zařízení. Nakonec jsme se v poledne rozloučili a slíbili si účast na dalším setkání na jaře.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací