Výfuk wallpaper

Jarní setkání řešitelů 2022, Brno

Jarní setkání se konalo 13. - 15. 5. v Brně.

Galerie setkání

Účastníci

Klára Souza de Joode, Ester Šlapotová, Michal Dobrovolný, Julie Krčmařová, Ludmila Šírová, Tereza Nejezchlebová, Eva Kundratová, Marie Steinhauserová, Eliška Knopfová, Natálie Jochová, Helena Muchová

Organizátoři

Veronika Bartáková, Robert Gemrot, Viktor Materna, Tomáš Patsch, Julie Weisová

Materiály

Report

Druhé setkání po covidové pauze se uskutečnilo v Brně. Během pátečního odpoledne se 11 účastníků společně s 5 organizátory sjeli z celé republiky na zdejší skautskou základnu.

Po vyřízení byrokratických nutností a rychlém seznámení jsme hráli deskové hry. Po večeři následoval první blok přednášek a další kolo deskovek.

Hned v sobotu ráno nás čekaly další přednášky, ihned poté jsme nasedli na tramvaj směr centrum města. Dopoledne nás čekala prohlídka výstavy Stroje Leonarda da Vinci v Technickém muzeu. Dozvěděli jsme se o životě Leonarda i jeho širokém okruhu zájmů, podívali jsme se do očí Moně Lise a dopodrobna prozkoumali Leonardovy nadčasové vynálezy. Následoval oběd, čekání na pizzu jsme si v Tyršových sadech zkrátili hraním všemožných her. Dalším bodem dne bylo poznávání koutů Brna. V týmech jsme se vydali do městské džungle, abychom nafotili známá i neznámá místa podle zadání MHD hry. Po několika hodinách jsme se všichni sešli na objektu, unavení, ale spokojení. Po večeři a dalším bloku přednášek následovala už druhá hra v týmech. Cílem bylo nalézt dílčí informace o významných vynálezcích a správně je poskládat dohromady. Poté přišla na řadu prezentace výsledků z odpolední MHD hry. Ve skupinách jsme museli odprezentovat naše fotografie a přesvědčit porotu, že si zasloužíme více bodů než soupeři. Večer pak už klasicky zakončilo hraní deskových her.

Po náročném dni nás v neděli ráno probudila ranní rozcvička (jóga) a poslední přednášky tohoto setkání. Mozkové závity jsme museli namáhat i během další hry, jejímž cílem bylo odhalit algoritmy, podle kterých se pohybují organizátoři, a nasměrovat je tak, aby rozdávali trestné body druhému týmu. Bohužel už to byl poslední bod programu, v rychlosti jsme uklidili srub, rozdali si obědové balíčky a výfučí trička, udělali poslední společnou fotku a rozprchli se do svých domovů.

A co jsme se během víkendu dozvěděli nového z oblasti fyziky? V každém bloku přednášek bylo na výběr ze dvou až tří. Dle svého zájmu jsme se tak zjistili jak počítat matice, k čemu slouží dalekohled Jamese Webba, co je to teorie grafů, co se děje při surfování na internetu nebo jak funguje luminiscence a infračervené lasery. Každý si přišel na své a už teď se těšíme, až se zase potkáme.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací