Výfuk wallpaper

Jarní online setkání řešitelů 2021

Jarní setkání řešitelů proběhlo ve dnech 21. 5. - 23. 5. online kvůli pandemické situaci. Na programu byly na přednášky organizátorů a 2 zvaných hostů.

Galerie setkání

Účastníci

Václav Verner, Klára Souza de Joode, Adam Bretšnajder, Teo Bumbálek, Ivan Žemlička, Pavla Šimová, Stela Srpová, Vojtěch Janáček, Lea Bumbálková, Mark Joly, Klára Nabiová, Michal Stroff

Organizátoři

Robert Gemrot, Soňa Husáková, Adam Krška, Karolína Letochová, Viktor Materna, Aleš Opl, Kateřina Rosická

Rekapitulace

Jarní setkání 2021 jsme byli nuceni stejně jako podzimní setkání minulého roku přesunout do online prostředí. Místo ulic Havířova jsme tak mohli sledovat pouze webové rozhraní discordu, ani to nás však nezastavilo před dalším objevováním fyzikálních zákonů a seznamováním se navzájem.

Setkání začalo v pátek 21.5. seznamovacími hrami a kvízem, při němž jsme měli možnost se nejen dozvědět zajímavosti o chodu Výfuku, ale i o sobě navzájem. V sobotu poté následovala odborná část programu, kde jsme si mohli poslechnout přednášky o informatických pojmech, vesmírném výzkumu, vektorech či gravitaci. Nezůstali jsme ale jen u obrazovek počítačů, sobotní odpoledne bylo věnováno týmové hře, která obnášela nejen dobrou týmovou spolupráci a nápaditost, ale právě i pohyb venku. V sobotu večer jsme si poté po pár hodinách odpočinku mohli společně zahrát některé online hry, při kterých jsme si odpočinuli a pobavili se zároveň.

Nedělní odpoledne bylo poté věnováno opět odbornějšímu programu, tentokrát však nešlo o přednášky od samotných organizátorů, ale od velkých osobností fyziky a vědy obecně. Na setkání nás navštívil Daniel Dupkala, vědecký pracovník Astronomického ústavu AV ČR a Michal Žák, vědec a moderátor České televize. Oba nám povídali nejen o problémech svých oborů, ale i o své vědecké práci a kariéře. Celý program byl potom zakončený hrou ve dvojicích, která měla za cíl především umožnit seznámení daného páru - ten o sobě totiž musel zjistit co nejvíce informací, aby vyhrál.

I přes to, že se jednalo o vydařené setkání plné fyziky, zábavy a socializace, těšíme se, až se uvidíme na příštím setkání naživo!

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací