Výfuk wallpaper

Jarní setkání řešitelů 2019, Brno

Jarní setkání Výfuku proběhlo tentokrát v Brně ve dnech 26. dubna až 28. dubna 2019. Ubytováni jsme byli na skautské základně A je to!

Galerie setkání

Účastníci

Dominik Blaha, Pavel Provazník, Anežka Čechová, Johana Vaníčková, Daniel Rýpar, Jan Souchop, Gabriela Volková, Bartoloměj Vaníček, Andrej Bružeňák

Organizátoři

Lubor Čech, Viktor Materna, Kateřina Rosická, Pavla Trembulaková, Kateřina Volková, Julie Weisová

Papírování

Po příjezdu do města jsme se všichni sešli na skautské základně. Po večeři následovaly seznamovací hry. Mnozí z nás cestovali z velké dálky, a proto byl zbytek večera volný, věnovaný zejména deskovým hrám.

V sobotu byl program velmi intenzivní. První blok přednášek následoval krátce poté, co jsme snědli připravenou snídani. Účastníci si mohli vybrat mezi matematikou, jadernou fyzikou, geometrií a deskriptivní geometrií. Pak jsme se městskou hromadnou dopravou přesunuli do CEITEC VUT, kde pro nás připravili tradiční exkurzi na vědecké pracoviště. Dostali jsme jedinečnou příležitost získat zkušenosti s prostředím mezinárodní vědecké instituce, kterou CEITEC VUT bezesporu je. Nejdříve jsme se něco dozvěděli o historii a fungování CEITEC VUT a následně jsme si prohlédli jednotlivé laboratoře. Do jedné z nich jsme přímo vstoupili, což však vyžadovalo dodržování zásad spojených s pohybem v čistých prostorách. Seznámili se s účelem jednotlivých zařízení a nakonec se zastavili u Qtac 100, jednoho z unikátních přístrojů, na kterém měřil jeden z organizátorů, a proto mohl výklad doplnit.

Když byly zodpovězeny všechny otázky, Výfuk se s CEITEC VUT rozloučil. Shodli jsme se na tom, že čerstvý vzduch je lepší než čistý a jelikož byl čas oběda, přesunuli jsme se do jedné z brněnských restaurací situované poblíž naší skautské základny. Nicméně nejnáročnější část dne nás teprve čekala. Účastníci měli v odpolední městské hře za úkol v týmech vést jednoho z organizátorů městem tak, aby jejich trasa kreslila po mapě Brna obrazce. Organizátoři k tomu byli vybaveni GPS. Přestože hra trvala téměř čtyři hodiny, úkol se ukázal být mimořádně obtížný. Každý tým zvolil odlišnou strategii optimalizovanou vzhledem k hodnotícím kritériím – velikosti a složitosti. Jednoznačný vítěz sice vzešel, ale rozhodnout o dalších pozicích bylo nemožné. Čekání na večeři jsme si zkrátili druhým blokem přednášek. Organizátoři nabídli matematiku, astrofyziku a přednášku o blescích, ze které se právem stala přednáška mimořádně populární. Volný večer jsme trávili obdobně jako ten předchozí.

Poslední den jsme se vydali do VIDA! science centra. Zábavní vědecký park si svůj název skutečně zasloužil a každý z interaktivních exponátů nás nějakým způsobem zaujal. Během omezeného času se nám ani zdaleka nepodařilo podrobně prozkoumat všechny. Krátce po poledni jsme zamířili do svých domovů a nyní se již těšíme na další společnou akci.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací