Výfuk wallpaper

Jarní setkání řešitelů 2015, Brno

Jarní setkání se uskutečnilo v Brně ve dnech 17. - 19. 4. 2015 ve skautském domě.

Galerie setkání

Účastníci

Kateřina Bartošová, Ondřej Knopp, Vít Beran, Marek Božoň, Kateřina Rosická, Ladislav Trnka, Veronika Venclová, Viktor Materna, Šimon Fouček, Ladislav Nagy, Alžběta Neubauerová, Julie Weisová, David Otta, Václav Zvoníček, Michal Beránek, Martin Hejl, Martina Malá

Organizátoři

Jakub Bahyl, Veronika Brumovská, Petra Fridrichová, Tomáš Kremel, Patrik Švančara, Kateřina Volková

O setkání

Jarní setkání se uskutečnilo v Brně ve dnech 17. - 19. 4. 2015 ve skautském domě.

Po večeři a krátkých seznamovacích hrách jsme se vydali na Ústav přístrojové techniky Akademie věd České republiky, kde pro nás měli připravený bohatý program. Seznámili jsme s optickou mikromanipulací, žasli nad přístrojem pro laserové svařování, pronikli do tajů elektronové litografie a mnoho dalšího. Nadšení z exkurze jsme se vrátili do skautského domu, kde jsme ještě na chvíli vytáhli kytaru a zazpívali si na dobrou noc.

Na sobotní dopoledne si pro nás organizátoři připravili dva bloky přednášek, na kterých jsme měli možnost dozvědět se mnoho nového z fyziky i matematiky. Odpoledne jsme se vydali na hrad Špilberk, kde byla zahájena první odpolední hra. Naším úkolem bylo nalézt v centru Brna indicie, které nám umožnili vyřešit šifry, jejichž tajenka skrývala důležité informace o schovaném pokladu. A protože byli všichni moc šikovní, poklad se svých nálezců brzy dočkal. Druhou část odpoledne jsme strávili v parku Lužánky, kde jsme se snažili vypěstovat co nejvíce ovoce a zeleniny. Ovšem nakonec jsme zjistili, že je mnohem výnosnější nevyužívat pole k pěstování plodin, ale ke stavění solárních elektráren. Po večeři jsme se zabavili pokusy s tekutým dusíkem, dokonce jsme si pomocí něj připravili výbornou domácí zmrzlinu. Poté jsme již měli volný večer, který jsme využili k hraní deskových her, skládání autíčka, jehož pohonem je kuchyňská sůl, a pro nadšené zájemce byla také narychlo připravena večerní přednáška.

V neděli jsme se už jen zabalili a vyrazili do brněnského Science centra Vida!, kde jsme měli možnost si vyzkoušet a osahat mnoho zajímavých exponátů. Čas nám zde utekl jako voda, a tak nám nezbývalo nic jiného, než se přesunout zpět na nádraží, kde jsme se již museli rozloučit.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací